Kaip užrakinti spintas ir stalčius, kad juos būtų galima apsaugoti nuo vaikučių?
Šiuolaikiniame moderniame pasaulyje galite apsaugoti vaiką nesugadindami baldų įmontuojamais juose įvairiais ir skląsčiais ir spynomis. Šiandien yra daug įvairių prietaisų, kurie, pritvirtinti prie baldų, neleidžia vaikui atidaryti stalčių ir durų.
Nuo to, kokie baldai yra bute ir kaip vaikas bando juos atidaryti priklauso apsaugų nuo kūdikio parinkimas baldams. Tačiau svarbu nepamiršti, kad spintų su stumdomomis durimis (spintų-kupe) apsauga netiks spintoms su atidaromomis durimis ir atvirkščiai.
Yra keletas baldų apsaugų rūšių:
Galima įrengti įmontuojamus arba uždedamus užraktus. Jie patikimi, tačiau jų trūkumas tame, kad montuojant reikia išgręžti keletą angų komodoje ar spintoje. Ne kiekvienas norės taip gadinti savo baldus.
Taip pat yra modernių fiksatorių durims ir stalčiams. Suaugęs žmogus juos lengvai atidarys, tačiau mažam vaikui tai praktiškai neįveikiama užduotis. Egzistuoja didelė daugybė tokių spynų rūšių.
Ir, žinoma, neverta pamiršti galimybės apsisaugoti senais liaudiškais būdais – per spintos rankenas perverta virve ar lipnia juosta, užklijuota ant stalčių. Tačiau reikia atsiminti, kad tokie metodai toli gražu nėra patikimiausi. Bet jeigu nėra galimybės pasinaudoti bet kuria iš anksčiau nurodytų priemonių, tuomet tiks ir šios.
Stalčių užrakinimo įtaisai
Populiariausias apsaugos būdas yra specialūs skląsčiai, kurių viena dalis specialios lipnios juostos pagalba pritvirtinama prie baldo karkaso, kita dalis – prie stalčiaus priekio. Tokių apsauginių įtaisų galima įsigyti mūsų elektroninėje parduotuvėje. Jie nebrangūs, jų sumontavimui nereikia daug laiko. Nebesant tokių skląsčių poreikio, juos galima lengvai pašalinti, nepaliekant pėdsakų ant baldų.
Tokių skląsčių yra daugybė rūšių, tačiau esmė ta, kad kiekvienas toks užraktas turi pagrindinį elementą, kuris stabiliai pritvirtinamas ir lieka nejudantis, ir papildomą elementą, kuris kaip tik ir veikia kaip spyna.
Galimas variantas – rankenos, sumontuotos ant baldų arba, pavyzdžiui, ant langų, su specialia jose įmontuota spyna. Tokia rankena įsukama vietoje standartinės lango rankenos ir, ją užrakinus, patikimai užrakinamas langas.
Užrakiname spintą nuo vaiko
Varstomas spintos duris taip pat geriau apsaugoti nuo kūdikio smalsumo. Priešingu atveju, palikdami jį minutei vieną, rizikuojate grįžę į kambarį rasti krūvelę apatinių baltinių iš apatinių lentynų ir Jūsų mažylį – smagiai išdykaujantį su jais. Paprastai ant varstomų durų montuojami U formos užraktai.
Tai paprasčiausias apsaugos būdas, nes nereikia gręžti angų balduose ar klijuoti apsaugų prie baldo paviršiaus.
Taip pat galite naudoti plastikinius kabliukų pavidalo užraktus. Jie susideda iš dviejų dalių: pirmoji dalis tvirtinama ant vienų spintos durų, o kita dalis – pats kabliukas – montuojamas ant kitų durų. Uždarius duris, spintos durys užblokuojamos kabliuku.
Yra didelė įvairovė šio tipo baldų apsaugos įtaisų, kurie skiriasi savo forma, užrakto tipu, dizainu, funkcionalumu, tačiau jų esmė tame, kad kiekviena tokia spyna turi pagrindinį elementą, kuris yra fiksuotas ir lieka nejudantis ir papildomą elementą, kuris kaip tik ir veikia kaip užraktas.
Universali spyna, sujungianti spintos ar komodos duris su korpusu. Mechanizmas – tai plastikinis dirželis, užsegimais pritvirtinamas šonuose. Privalumas yra montavimo universalumas, nes jį galima lengvai pritaikyti stalčiams ir durelėms be rankenų.
Spintos su stumdomomis durimis (spintos-kupe) duris taip pat galima užrakinti. Veidrodis, pritvirtintas ant spintos-kupe – labai patrauklus objektas kūdikiui. Paprastai maži vaikai entuziastingai stumdo spintos duris, žiūri į savo atspindį veidrodyje ir tempia visus daiktus iš apatinių lentynų ant grindų.
Žinoma, spintai-kupe netinka įtaisai, montuojami ant spintų su atidaromomis durimis. Tačiau, vis dėlto, šiandien ir tokiems baldams yra apsaugų. Populiariausias spintos-kupe apsaugos tipas yra skląstis „Drugelis“. Jis montuojamas ant vienų durų, šalia antrųjų durų. Kai „sparneliai“ nuleisti žemyn – duris galima stumdyti. Paspaudus specialų mygtuką, „Drugelio sparnai“ pakyla ir neleidžia spintos durims „važinėtis“.
Geriau pasirinkti blokatorius, kurie neišsiskiria bendro kambario dizaino fone, kad neatkreiptų mažylio dėmesio. Magnetinis užraktas pritvirtinamas stalčiaus arba spintelės viduje, todėl vaikams jis nematomas. Magnetinis mechanizmas efektyviai blokuoja prieigą prie spintelės ar stalčiaus turinio, tuo pačiu leisdamas lengvai juos atidaryti specialiu raktu. Dėl pritvirtinimo pobūdžio montavimas paprastas, saugus ir nereikalaujantis papildomų įrankių.
Apsauga nuo aštrių kampų
Ne mažesnį pavojų vaikui kelia aštrūs baldų kampai. Mažylis gali atsitrenkti į spintos kraštą ir patirti pavojingą traumą. Bet ir šioje srityje yra apsaugos būdų. Aplink baldo, nuo kurio aštrių kampų reikia apsaugoti vaiką, perimetrą klijuojamas minkštas silikoninis arba gumuotas antdėklas.
Be antdėklų, prekyboje galite rasti silikoninių kampelių, kurie tvirtinami ant baldų aštrių kampų.
Apsaugos durims
Visas butas mažyliui – viena ištisa grėsmė. Net iš pažiūros toks nekaltas dalykas kaip durys jam kelia pavojų: kūdikis, laikydamasis už durų, gali netyčia jas uždaryti ir prisispausti pirštukus.
Vidinių buto durų apsaugos taip pat būna skirtingos konfigūracijos, tačiau jų esmė ta pati – saugoti, kad durys neužsidarytų. Tai gali būti po durimis sumontuota nedidelė atrama arba didelė guminė „P“ raidės formos pagalvėlė, montuojama bet kurioje durų vietoje ir neleidžianti joms užsidaryti.
Taigi, pirkti baldų apsaugą nuo vaikų šiandien – ne užgaida, o būtinybė, kurią sukelia greitai besivystančio mažylio aktyvumas ir žingeidumas. Atminkite: prispaustas pirštukas – tai pats nekalčiausias dalykas, kuris gali atsitikti, jei nepasirūpinsite savo kūdikio saugumu.